Nazywam się Aleksander Kramarz.

Od wielu lat jeżdżę po świecie jako fotograf i zapalony pasjonat podróży, wykonując zdjęcia miejsc, ludzi, kraje, ich kulturę i obyczaje, to moja praca i pasja. Odwiedziłem setki hoteli, miejsc i restauracji. Na swoim vlogu Mixtravel, chcę podzielić się z wami spostrzeżeniami na temat turystyki, wakacji i podróży oraz udzielić kilku wskazówek i podpowiedzi jak, gdzie i kiedy pojechać. Samolot, autokar, dojazd własny to moje środki transportu, wakacje, wycieczki, imprezy, rejsy i wiele innych to wszystko znajdziecie na moim vlogu Mixtravel. Na swoim kanale publikuję filmy z hoteli i miejsc popularnych destynacji turystycznych a jest ich już blisko 1500. Swoje podróże i wyprawy dokumentuję też dronem z motolotni oraz pod wodą, ukazując wszystko z trochę innej perspektywy.
W latach 90-tych jako czeladnik fotografii, marzyłem o wielkich i dalekich podróżach. Idąc w kierunku marzeń i pasji, otworzyłem zakład fotograficzny, a później biuro podróży, które okazało się strzałem w dziesiątkę. W 1999 r. oglądając katalogi biur podróży, stwierdziłem że zdjęcia w nich prezentowane mają bardzo niski poziom, więc zaoferowałem touroperatorom współpracę. Moimi atutami były znajomość branży turystycznej, zawód fotografa oraz zamiłowanie do geografii. Pomysł okazał się również strzałem w dziesiątkę. Zacząłem fotografować podróże i hotele dla znanych polskich touroperatorów. Na początku większość prac wykonywałem na slajdach małoobrazkowych. Od 2002 r. nastąpiła jednak fotograficzna rewolucja cyfrowa. Nagle, nie do końca będąc przekonanym do fotografii cyfrowej, postanowiłem zakupić swój pierwszy aparat cyfrowy - Canon G2, to było to. Z kolei moją pierwszą cyfrową lustrzanką był Canon 300d z obiektywem - Sigma.
Zaufalimi mi i mojej firmie: SIGMA PRO CENTRUM, K-CONSULT, VANGUARD, MARUMI, którzy są naszymi sponsorami oraz polscy i międzynarodowi touroperatorzy: ITAKA, NECKERMANN, THOMAS COOK, EXIM TOURS, REWE GROUP, GRECOS, ATLAS TOURS, WEZYR, SINDBAD oraz wielu innych.
Jesteśmy też partnerem: sieci fotograficznej  CeWe Color oraz firmy hostingowej OGICOM Oglądaj filmy na YouTube.com/Mixtravel, sprawdzaj hotele i miejsce razem ze mną.

Subskrybuj, udostępniaj i zapraszaj znajomych.

Do zobaczenia na turystycznych szlakach !

Aleksander